Odtahová služba nonstop

Po – Ne | 00:00 – 24:00

Autoservis / Pneuservis
  • Pondělí 8.00 - 16.00
  • Úterý 8.00 - 16.00
  • Středa 8.00 - 16.00
  • Čtvrtek 8.00 - 16.00
  • Pátek 8.00 - 16.00
  • Sobota Zavřeno
  • Neděle Zavřeno

Autoservis / Autodílna Břeclav

Autoservis vznikl jako pomocná činnost k odtahu vozidel a nakonec se rozrostl na samostatnou dílnu. Věnujeme se jak klasickým osobním autům tak i užitkovým a v některých případech i nákladním. Autodílna poskytuje plný rozsah služeb jako je diagnostika, auto elektrika, nestandardní opravy motorových vozidel, plnění / doplnění klimatizace, geometrie kol, opravy převodovek, turba, správa a údržba firemních vozových parků …

5 Nejběžnějších závad motoru

Stejně jako u dalších dvou služeb (odtah vozidel a pneuservis), kde jsme kromě nabídky sdíleli i zkušenosti, ani zde tomu nebude jinak.

Podíváme se na pět nejčastějších problémů s motorem, se kterými se majitelé automobilů potýkají a vysvětlíme, jak je může naše diagnostika vozidel pomoci přesně odhalit. Na základě zkušeností nastíníme varovné signály spojené s poruchami motoru, kterým předchází podivné zvuky nebo ztráta výkonu. Nezapomeneme zdůraznit důležitost rychlé detekce a opravy. Spolehnutím se na naše zkušené mechaniky a jejich pokročilé diagnostické nástroje mohou zákazníci Vexauto efektivně řešit problémy s motorem dříve, než eskalují. Zajistíte si tak dlouhou životnost a výkon svých vozidel.

Opravy a servis

Motor je srdcem každého automobilu a když začne mít problémy, může to mít vážné důsledky pro jeho výkon nebo spolehlivost. Majitelé automobilů často čelí různým poruchám motoru, které mohou ovlivnit jeho životnost a náklady na údržbu. Podívejme se, jak je možné pomocí diagnostiky vozidel přesně identifikovat a řešit.

Porucha zapalování

Toto je jeden z nejčastějších problémů motoru. Příznaky této závady zahrnují špatný start, nepravidelný chod, ztráta výkonu a zvýšená spotřeba paliva. Diagnostika vozidel může pomocí speciálních nástrojů provést kontrolu zapalovacího systému a identifikovat příčinu problému. Pokud je problém spojen s zapalovacím systémem, je nezbytné vyměnit svíčky, zapalovací cívky nebo jiné součásti podle potřeby.

Porucha palivového systému

Další běžnou závadou motoru je porucha palivového systému. Tento problém může být způsoben například ucpaným palivovým filtrem, selháním palivového čerpadla nebo špatnou kvalitou paliva. Majitelé automobilů si mohou všimnout příznaků, jako je špatné rozjíždění, ztráta výkonu nebo padáním motoru do nouzového stavu (v lepším případě se jen rozsvítí kontrolka motoru). Diagnostika vozidel může pomocí testování tlaku paliva a dalších diagnostických procedur identifikovat příčinu poruchy palivového systému a navrhnout odpovídající opravy.

Porucha chladicího systému

Chladicí systém je klíčovou součástí motoru, která udržuje optimální teplotu pro jeho fungování. Pokud dojde k poruše chladicího systému, může to vést k přehřátí motoru a způsobit vážné poškození. Příznaky problémů s chladicím systémem mohou zahrnovat rychlý nárůst teploty chladicí kapaliny, únik kapaliny nebo viditelnou korozi na chladicím systému. Diagnostika vozidel může pomocí testování tlaku chladicího systému a vizuální inspekce identifikovat poruchy a následně provést opravy, jako je výměna chladiče nebo termostatu.

Porucha olejového systému

Správný stav oleje je pro správné fungování motoru klíčový. Porucha olejového systému může způsobit neadekvátní mazání a vedlejší efekty, jako je zvýšená spotřeba paliva, opotřebení motoru nebo (v katastrofickém scénáři) jeho zadření. Příznaky problémů s olejovým systémem mohou zahrnovat modrý dým z výfukového potrubí, ztrátu výkonu nebo na první pohled nevysvětlitelný únik oleje. Diagnostika může provést kontrolu tlaku oleje, změřit jeho viskozitu a identifikovat příčinu problémů s olejovým systémem. Opravy mohou zahrnovat výměnu olejového filtru, těsnění nebo opravu poškozených součástí.

Porucha vstupního vzduchového systému

Správný tok vzduchu do motoru je důležitý pro jeho správnou funkci a výkon. Porucha vstupního vzduchového systému může vést k nedostatečnému přísunu vzduchu do motoru a snížení jeho efektivity. Příznaky problémů s vstupním vzduchovým systémem mohou zahrnovat ztrátu výkonu, nepravidelný chod nebo nadměrnou spotřebu paliva. Diagnostika vozidel může pomocí testování průtoku vzduchu a kontrolou čidla hmotnostního proudu vzduchu identifikovat poruchy vstupního vzduchového systému a navrhnout odpovídající opravy.

Závěrem

Problémy s motorem mohou být frustrující, ale díky pokročilé diagnostice vozidel je možné tyto problémy rychle identifikovat a opravit. V obsahu výše jsme se podívali na nejběžnější závady motoru – poruchy zapalování, poruchy palivového systému, poruchy chladicího systému, poruchy olejového systému a poruchy vstupního vzduchového systému – a nastínili jsme si, jak je diagnostika vozidel schopna přesně tyto problémy odhalit. Spolehněte se i vy na profesionální diagnostiku vozidel u nás v autoservisu Vexauto. Včasným diagnostikováním závad a rychlým řešením problémů s motorem, zajistíme jejich dlouhou životnost a spolehlivost.

Nepřehlédněte

Mohlo by se hodit

Mohlo by se hodit